Boskovice – Babymasáže

Web mateřského centra Blansko, Boskovice

Výuka masáží probíhá formou 3 lekcí po 60 minutách. Kurzu se účastní minimálně 3 děti.
Babymasáže jsou vhodné pro děti od 6 týdnů.
S sebou: nepropustná přebalovací podložka, deka, plena nebo osuška na přikrytí, hračka pro miminko a dobrá nálada 🙂
Základem každé, tedy i babymasáže je dotyk. Tělesný dotyk patří k přirozenému chování všech savců – tedy i lidí. Láskyplný dotyk je pak součástí správné výchovy, dítě jím nemůžete rozmazlit, dítě jej potřebuje spolu s vlídným slovem, aby se rozvíjelo po lidské stránce. Tak jako děti potřebují vyváženou stravu, tak potřebují lidský dotyk jako životní potřebu. Jestliže dítěti schází, jeho citový i fyzický vývoj je narušen. Masáže kojenců nám mohou k tomuto stavu pomoci. Masáže kojenců pomáhají odstranit psychické i fyzické trápení způsobená těžkým porodem a znovu navodit jakési energetické propojení mezi dítětem a jeho nejbližšími.
K čemu tedy pomáhají baby masáže?
Snižují stres mezi rodiči a dětmi a pomáhají vytvořit pěkný, laskavý vztah mezi rodiči a dětmi, v určitých situacích dokonce mohou zastoupit uklidňující léky.
Masáže podporují celkový vývoj dítěte a aktivizují jeho vlastní hojivé schopnosti Co přináší masáže mámě a tátovi? Potěšení, radost, komunikaci, důvěru, něhu, relaxaci, uvolnění, odstranění úzkosti a nervozity, pocit sounáležitosti s dítětem a možnost udělat pro dítě mnoho pozitivního.Dítěti masáže přináší potěšení, radost, uvolnění, zklidnění, lepší spánek a uvědomování si vlastního těla. Také zlepšují trávení, zvyšují odolnost proti nemocem, rozvíjí citový kontakt sdílením energie se svými nejbližšími a budují úzký tělesný i citový vztah.